«РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР БУРОГО ВЕДМЕДЯ»

У квітні 2011 року на території НПП "Синевир" вперше запрацював Реабілітаційний центр для бурих ведмедів, що займає площу 12 га. Під захист сюди потрапляють тварини, які зазнали жорстокого поводження чи утримувалися у неволі без відповідних умов. Ведеться також робота по відтворенню природної популяції (в Україні нараховано близько 300 особин) та поглибленню досліджень найбільшого хижака України. 

Контакти: Закарпатська область Міжгірський район с. Синевир

Реабілітаційний центр розташований між селами Синевир та Синевирська Поляна (біля дороги є знак).

ОЗЕРО СИНЕВИР

Озеро Синевир справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом однойменного Національного природного парку та однією з візитних карток Українських Карпат. Розташоване воно на висоті 989 м над рівнем моря. 

Недалеко від Синевирського озера, на Чорній річці, можна відвідати унікальний, єдиний у Європі Музей лісу і сплаву. Тут можна Тут можна ознайомитися зі старовинним знаряддям праці лісорубів, побачити різні побутові та житлові споруди, пройтися по греблі, милуючись чудовими краєвидами, дихаючи цілющими пахощами свіжого повітря. 

Адреса НПП «Синевир»: 90041, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Синевир-Остріки.

Колочава — найбільше село Закарпатської Верховини

За останні кілька років село прославилося великою кількістю музеїв. Сьогодні в Колочаві працює десять музеїв, у проектах — ще декілька. Ще однією унікальністю Колочави є велика кількість пам'ятників, пам'ятних плит, меморіальних дошок, окремих поховань. Нині у Колочаві налічується 50 пам'ятних об'єктів, які можуть бути цікавими для туристів. Кожен з них уособлює якусь віху з історіїї Колочави, несе в собі історично-легендарне навантаження. 

У березні у місцевому музеї-скансені Старе село вкривається квітом крокусів (рідкісних квітів — шафрану Гейфеля), на що з'їжджаються подивитися туристи звідусіль. Популярною місцевою атракцією є Фестиваль ріплянки (місцева страва з картоплі, кукрудзяної муки, бринзи), який проводиться в скансені щодругої суботи червня.

ВЕЛЯТИНО - термальні води

 На території села Велятино  є декілька мінеральних і термальних джерел. Мінеральні джерела знаходяться в районі гір Ігнатіївської, Олексинець, Солотвино, а одне – Фетькова купіль – у самому селі. На базі термального джерела під горою Олексинець розбу­довано відпочинковий комплекс "Теплі води" (48° 07' 19.3" N • 23° 18і 06.3" , де до послуг гостей лікувально-геотермальні басейни з термальною мінеральною хлоридно-натрієвою борно-бромною водою з під­вищеним вмістом йоду, мінералізацією 30 г/л та температурою +36°—38°, термальні ванни, а також відкриті басейни з прісною водою. Термальні води Велятина добуваються зі свердловини глибиною 1000 метрів і мають температуру понад 36°C. Це природне джерело здоров'я. Спектр лікувальних можливостей велятинських термальних вод дуже широкий – тут піддаються ефективному лікуванню хвороби після травм центральної нервової системи, захворювання кісток, порушень обміну речовин та ендокринної системи, органів дихання не туберкульозного характеру, хвороби серцево-судинної системи тощо.

КУРОРТ ПИЛИПЕЦЬ

Неподалік с.Пилипець, всього в 3 км, знаходиться водоспад Шипіт, один з найкрасивіших водоспадів в Західній Україні. Також одним з основних туристичних об'єктів вважається одна з великих в Українських Карпатах по протяжності канатно-крісельна дорога до середини гори Гимба (Гемба) з прекрасними краєвидами на Карпати. Також можна піднятися з гідом на вершини гір Стій (1679 м), Гемба (Гимба) 1497 м., Жид Магура (1517 м).

Гора Кам'янка

На гору можна піднятися з будь-якої сторони за маршрутом «Синевирський перевал — г. Кам'янка — р. Озерної — Синевирське озеро» — протяжність 8 км , пішохідний Маршрут обладнаний інформаційними знаками, маркований. Стежка в'ється средневозрастным, поспевающим ялиновим лісом. Подорожуючи маршрутом, перед очима відкриваються захоплюючі види на села Тереблянської долини і красу навколишніх гір. Проходячи стежкою є місця відпочинку з природними джерелами.